Wesley Britt Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Wesley Britt |
|---|---|
| Date of Birth | November 21, 1981 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Wesley Britt is a Football Player. He was born in Cullman on November 21, 1981. Want to more about him? In this article, we covered Wesley Britt's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Wesley Britt Biography
Do you wanna know Wesley Britt's full Biodata? Wesley Britt is a Football Player. He was born in Cullman on November 21, 1981. He is 42 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Wesley Britt |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 21-Nov-1981 |
| Age in 2024 | 42 |
| Birth Place | Cullman |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 2.03 m |
| Weight | 145 KG |
| Profession | Football Player |
Wesley Britt Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Wesley Britt? What is the income source of Wesley Britt? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Wesley Britt?As of 2024, the current net worth of Wesley Britt is $1.5 Million.
Wesley Britt Age, and Birthday Info 2024
Wesley Britt's Birthday Countdown
Wesley Britt's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Wesley Britt? In this section, we will talk about Wesley Britt's age, and birthday-related info. Wesley Britt's actual age is 42, and birthday is on 21-Nov-1981. When is Wesley Britt's next birthday? The next birthday of Wesley Britt is on 21 November, 2024.
| Birthday | 21-Nov-1981 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Scorpio |
| Next Birthday | 21 November, 2024 |
| Age in 2024 | 42 years |
| Place of Birth | Cullman |
| Country of Birth | United States |
Wesley Britt's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Wesley Britt? The physical condition of Wesley Britt is good. How tall is Wesley Britt? Want to know Wesley Britt's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 2.03 m., and weight is 145.
- Wesley Britt's Height: 2.03 m.
- Wesley Britt's Weight: 145 Kilograms
In the below table, you will find the height of Wesley Britt in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'8" |
|---|---|
| In Meters: 2.03 m. | |
| Weight | In Pound: 319.73 lbs |
| In KG: 145 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Wesley Britt Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Wesley Britt is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Wesley Britt? In this section, we will talk about Wesley Britt's personal life, life story. As you are curious to know about Wesley Britt. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Wesley Britt Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Wesley Britt? In this table, we added the education information of Wesley Britt. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Wesley Britt. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Wesley Britt
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Wesley Britt.
- What is the Net Worth of Wesley Britt?
The Net Worth of Wesley Britt is $1.5 Million.
- What is the Height of Wesley Britt?
The height of Wesley Britt is 2.03.
- Where is the birthplace of Wesley Britt?
The birthplace of Wesley Britt is Cullman.
- What is the Date of Birth of Wesley Britt?
The birthday of Wesley Britt is on 21-Nov-1981.
- Is Wesley Britt Married?
The marital status of Wesley Britt is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Wesley Britt's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Wesley Britt. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Wesley Britt's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Wesley Britt. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.