Wes Lee Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Wes Lee |
|---|---|
| Date of Birth | November 02, 1994 |
| Profession | Wrestler |
| Net Worth | $1.5 M |
In the blink of an eye, Wes Lee can change the entire dynamic of a match with his jaw-dropping athletic ability. Deploying a repertoire influenced by high-flying icons such as Shawn Michaels, Macho Man Randy Savage and Rey Mysterio, Lee takes his offense to an entirely new level with rarely-seen innovation. No stranger to high altitudes as a former member of the United States Air Force, Lee dazzles audiences with a variety of topes and planchas, as well as a breathtaking corkscrew senton bomb. Continue Reading You might be interested to know more about Wes Lee. So, in this article, we discussed all information about Wes Lee's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Wes Lee.
Table of Contents (Quick Links)
Wes Lee Biography
Do you wanna know Wes Lee's full Biodata? Wes Lee also known as Deveon Everhart Aikens, Dez, Dezmond X, Dezmond Xavier, Wes Lee is a Wrestler. He was born in Dayton, Ohio on November 02, 1994. He is 29 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Wes Lee |
|---|---|
| Nickname | Deveon Everhart Aikens, Dez, Dezmond X, Dezmond Xavier, Wes Lee |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 2-Nov-1994 |
| Age in 2024 | 29 |
| Birth Place | Dayton, Ohio |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.7 m |
| Weight | 86 KG |
| Profession | Wrestler |
Wes Lee Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Wes Lee? What is the income source of Wes Lee? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Wes Lee?As of 2024, the current net worth of Wes Lee is $1.5 M.
Wes Lee Age, and Birthday Info 2024
Wes Lee's Birthday Countdown
Wes Lee's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Wes Lee? In this section, we will talk about Wes Lee's age, and birthday-related info. Wes Lee's actual age is 29, and birthday is on 2-Nov-1994. When is Wes Lee's next birthday? The next birthday of Wes Lee is on 02 November, 2024.
| Birthday | 2-Nov-1994 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Scorpio |
| Next Birthday | 02 November, 2024 |
| Age in 2024 | 29 years |
| Place of Birth | Dayton, Ohio |
| Country of Birth | United States |
Wes Lee's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Wes Lee? The physical condition of Wes Lee is good. How tall is Wes Lee? Want to know Wes Lee's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is 86.
- Wes Lee's Height: 1.7 m.
- Wes Lee's Weight: 86 Kilograms
In the below table, you will find the height of Wes Lee in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: 189.63 lbs |
| In KG: 86 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Wes Lee Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Wes Lee is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Wes Lee? In this section, we will talk about Wes Lee's personal life, life story. As you are curious to know about Wes Lee. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Erica Marie |
| Marriage Date | |
| Children |
Wes Lee Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Wes Lee? In this table, we added the education information of Wes Lee. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Wes Lee. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Wes Lee
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Wes Lee.
- What is the Net Worth of Wes Lee?
The Net Worth of Wes Lee is $1.5 M.
- What is the Height of Wes Lee?
The height of Wes Lee is 1.7.
- Where is the birthplace of Wes Lee?
The birthplace of Wes Lee is Dayton, Ohio.
- What is the Date of Birth of Wes Lee?
The birthday of Wes Lee is on 2-Nov-1994.
- Is Wes Lee Married?
The marital status of Wes Lee is: Married
Conclusion
So that's all we have about Wes Lee's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Wes Lee. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Wes Lee's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Wes Lee. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.