Tony Pollard Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Tony Pollard |
|---|---|
| Date of Birth | April 30, 1997 |
| Profession | Football Running Back |
| Net Worth | $1.5 Million |
Tony Pollard is a Football Running Back who was born on April 30, 1997 in United States. Want to more about him? In this article, we covered Tony Pollard's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Tony Pollard.
Table of Contents (Quick Links)
Tony Pollard Biography
Do you wanna know Tony Pollard's full Biodata? Tony Pollard is a Football Running Back. He was born in Memphis on April 30, 1997. He is 26 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Tony Pollard |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 30-Apr-1997 |
| Age in 2024 | 26 |
| Birth Place | Memphis |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 97 KG |
| Profession | Football Running Back |
Tony Pollard Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Tony Pollard? What is the income source of Tony Pollard? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Tony Pollard?As of 2024, the current net worth of Tony Pollard is $1.5 Million.
Tony Pollard Age, and Birthday Info 2024
Tony Pollard's Birthday Countdown
Tony Pollard's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Tony Pollard? In this section, we will talk about Tony Pollard's age, and birthday-related info. Tony Pollard's actual age is 26, and birthday is on 30-Apr-1997. When is Tony Pollard's next birthday? The next birthday of Tony Pollard is on 30 April, 2024.
| Birthday | 30-Apr-1997 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 30 April, 2024 |
| Age in 2024 | 26 years |
| Place of Birth | Memphis |
| Country of Birth | United States |
Tony Pollard's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Tony Pollard? The physical condition of Tony Pollard is good. How tall is Tony Pollard? Want to know Tony Pollard's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 97.
- Tony Pollard's Height: 1.83 m.
- Tony Pollard's Weight: 97 Kilograms
In the below table, you will find the height of Tony Pollard in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 213.89 lbs |
| In KG: 97 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Tony Pollard Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Tony Pollard is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Tony Pollard? In this section, we will talk about Tony Pollard's personal life, life story. As you are curious to know about Tony Pollard. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Tony Pollard Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Tony Pollard? In this table, we added the education information of Tony Pollard. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Tony Pollard. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Tony Pollard
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Tony Pollard.
- What is the Net Worth of Tony Pollard?
The Net Worth of Tony Pollard is $1.5 Million.
- What is the Height of Tony Pollard?
The height of Tony Pollard is 1.83.
- Where is the birthplace of Tony Pollard?
The birthplace of Tony Pollard is Memphis.
- What is the Date of Birth of Tony Pollard?
The birthday of Tony Pollard is on 30-Apr-1997.
- Is Tony Pollard Married?
The marital status of Tony Pollard is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Tony Pollard's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Tony Pollard. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Tony Pollard's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Tony Pollard. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.