Savas Oguz Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Savas Oguz |
|---|---|
| Date of Birth | June 09, 1990 |
| Profession | Instagram Star |
| Net Worth | $1.5 Million |
Savas Oguz is an Instagram Star. He was born in United States on June 09, 1990. You might be interested to know more about Savas Oguz. So, in this article, we discussed all information about Savas Oguz's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Savas Oguz Biography
Do you wanna know Savas Oguz's full Biodata? Savas Oguz is an Instagram Star. He was born in United States on June 09, 1990. He is 33 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Savas Oguz |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-Jun-1990 |
| Age in 2024 | 33 |
| Birth Place | United States |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.85 m |
| Weight | 131 KG |
| Profession | Instagram Star |
Savas Oguz Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Savas Oguz? What is the income source of Savas Oguz? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Savas Oguz?As of 2024, the current net worth of Savas Oguz is $1.5 Million.
Savas Oguz Age, and Birthday Info 2024
Savas Oguz's Birthday Countdown
Savas Oguz's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Savas Oguz? In this section, we will talk about Savas Oguz's age, and birthday-related info. Savas Oguz's actual age is 33, and birthday is on 9-Jun-1990. When is Savas Oguz's next birthday? The next birthday of Savas Oguz is on 09 June, 2024.
| Birthday | 9-Jun-1990 |
|---|---|
| Name of the Day | Saturday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Gemini |
| Next Birthday | 09 June, 2024 |
| Age in 2024 | 33 years |
| Place of Birth | United States |
| Country of Birth | United States |
Savas Oguz's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Savas Oguz? The physical condition of Savas Oguz is good. How tall is Savas Oguz? Want to know Savas Oguz's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.85 m., and weight is 131.
- Savas Oguz's Height: 1.85 m.
- Savas Oguz's Weight: 131 Kilograms
In the below table, you will find the height of Savas Oguz in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'1" |
|---|---|
| In Meters: 1.85 m. | |
| Weight | In Pound: 288.86 lbs |
| In KG: 131 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Savas Oguz Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Savas Oguz is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Savas Oguz? In this section, we will talk about Savas Oguz's personal life, life story. As you are curious to know about Savas Oguz. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Savas Oguz Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Savas Oguz? In this table, we added the education information of Savas Oguz. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Savas Oguz. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Savas Oguz
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Savas Oguz.
- What is the Net Worth of Savas Oguz?
The Net Worth of Savas Oguz is $1.5 Million.
- What is the Height of Savas Oguz?
The height of Savas Oguz is 1.85.
- Where is the birthplace of Savas Oguz?
The birthplace of Savas Oguz is United States.
- What is the Date of Birth of Savas Oguz?
The birthday of Savas Oguz is on 9-Jun-1990.
- Is Savas Oguz Married?
The marital status of Savas Oguz is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Savas Oguz's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Savas Oguz. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Savas Oguz's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Savas Oguz. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.