Norbert Huber Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Norbert Huber |
|---|---|
| Date of Birth | August 14, 1998 |
| Profession | Athlete |
| Net Worth | $1.5 Million |
Norbert Huber is an Athlete. He was born in Humniska on August 14, 1998. You might be interested to know more about Norbert Huber. So, in this article, we discussed all information about Norbert Huber's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Norbert Huber Biography
Do you wanna know Norbert Huber's full Biodata? Norbert Huber is an Athlete. He was born in Humniska on August 14, 1998. He is 25 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Norbert Huber |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 14-Aug-1998 |
| Age in 2024 | 25 |
| Birth Place | Humniska |
| Country | Poland |
| Nationality | Polish |
| Height | 2.06 m |
| Weight | 97 KG |
| Profession | Athlete |
Norbert Huber Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Norbert Huber? What is the income source of Norbert Huber? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Norbert Huber?As of 2024, the current net worth of Norbert Huber is $1.5 Million.
Norbert Huber Age, and Birthday Info 2024
Norbert Huber's Birthday Countdown
Norbert Huber's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Norbert Huber? In this section, we will talk about Norbert Huber's age, and birthday-related info. Norbert Huber's actual age is 25, and birthday is on 14-Aug-1998. When is Norbert Huber's next birthday? The next birthday of Norbert Huber is on 14 August, 2024.
| Birthday | 14-Aug-1998 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Leo |
| Next Birthday | 14 August, 2024 |
| Age in 2024 | 25 years |
| Place of Birth | Humniska |
| Country of Birth | Poland |
Norbert Huber's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Norbert Huber? The physical condition of Norbert Huber is good. How tall is Norbert Huber? Want to know Norbert Huber's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 2.06 m., and weight is 97.
- Norbert Huber's Height: 2.06 m.
- Norbert Huber's Weight: 97 Kilograms
In the below table, you will find the height of Norbert Huber in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'9" |
|---|---|
| In Meters: 2.06 m. | |
| Weight | In Pound: 213.89 lbs |
| In KG: 97 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Norbert Huber Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Norbert Huber is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Norbert Huber? In this section, we will talk about Norbert Huber's personal life, life story. As you are curious to know about Norbert Huber. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Norbert Huber Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Norbert Huber? In this table, we added the education information of Norbert Huber. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Norbert Huber. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Norbert Huber
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Norbert Huber.
- What is the Net Worth of Norbert Huber?
The Net Worth of Norbert Huber is $1.5 Million.
- What is the Height of Norbert Huber?
The height of Norbert Huber is 2.06.
- Where is the birthplace of Norbert Huber?
The birthplace of Norbert Huber is Humniska.
- What is the Date of Birth of Norbert Huber?
The birthday of Norbert Huber is on 14-Aug-1998.
- Is Norbert Huber Married?
The marital status of Norbert Huber is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Norbert Huber's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Norbert Huber. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Norbert Huber's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Norbert Huber. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.