Laia Aleixandri Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Laia Aleixandri |
|---|---|
| Date of Birth | August 25, 2000 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Laia Aleixandri is a Football Player who was born on August 25, 2000 in Spain. You might be interested to know more about Laia Aleixandri. So, in this article, we discussed all information about Laia Aleixandri's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Laia Aleixandri.
Table of Contents (Quick Links)
Laia Aleixandri Biography
Do you wanna know Laia Aleixandri's full Biodata? Laia Aleixandri is a Football Player. She was born in Santa Coloma de Gramenet on August 25, 2000. She is 23 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Laia Aleixandri |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 25-Aug-2000 |
| Age in 2024 | 23 |
| Birth Place | Santa Coloma de Gramenet |
| Country | Spain |
| Nationality | Spanish |
| Height | 1.7 m |
| Weight | 54 KG |
| Profession | Football Player |
Laia Aleixandri Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Laia Aleixandri? What is the income source of Laia Aleixandri? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Laia Aleixandri?As of 2024, the current net worth of Laia Aleixandri is $1.5 Million.
Laia Aleixandri Age, and Birthday Info 2024
Laia Aleixandri's Birthday Countdown
Laia Aleixandri's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Laia Aleixandri? In this section, we will talk about Laia Aleixandri's age, and birthday-related info. Laia Aleixandri's actual age is 23, and birthday is on 25-Aug-2000. When is Laia Aleixandri's next birthday? The next birthday of Laia Aleixandri is on 25 August, 2024.
| Birthday | 25-Aug-2000 |
|---|---|
| Name of the Day | Friday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Virgo |
| Next Birthday | 25 August, 2024 |
| Age in 2024 | 23 years |
| Place of Birth | Santa Coloma de Gramenet |
| Country of Birth | Spain |
Laia Aleixandri's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Laia Aleixandri? The physical condition of Laia Aleixandri is good. How tall is Laia Aleixandri? Want to know Laia Aleixandri's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.7 m., and weight is 54.
- Laia Aleixandri's Height: 1.7 m.
- Laia Aleixandri's Weight: 54 Kilograms
In the below table, you will find the height of Laia Aleixandri in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.7 m. | |
| Weight | In Pound: 119.07 lbs |
| In KG: 54 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Laia Aleixandri Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Laia Aleixandri is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Laia Aleixandri? In this section, we will talk about Laia Aleixandri's personal life, life story. As you are curious to know about Laia Aleixandri. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Laia Aleixandri Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Laia Aleixandri? In this table, we added the education information of Laia Aleixandri. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Laia Aleixandri. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Laia Aleixandri
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Laia Aleixandri.
- What is the Net Worth of Laia Aleixandri?
The Net Worth of Laia Aleixandri is $1.5 Million.
- What is the Height of Laia Aleixandri?
The height of Laia Aleixandri is 1.7.
- Where is the birthplace of Laia Aleixandri?
The birthplace of Laia Aleixandri is Santa Coloma de Gramenet.
- What is the Date of Birth of Laia Aleixandri?
The birthday of Laia Aleixandri is on 25-Aug-2000.
- Is Laia Aleixandri Married?
The marital status of Laia Aleixandri is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Laia Aleixandri's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Laia Aleixandri. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Laia Aleixandri's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Laia Aleixandri. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.