Katherine Regalado Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Katherine Regalado |
|---|---|
| Date of Birth | March 11, 1998 |
| Profession | Volleyball Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Katherine Regalado is a Volleyball Player who was born on March 11, 1998 in Peru. Want to more about her? In this article, we covered Katherine Regalado's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Katherine Regalado Biography
Do you wanna know Katherine Regalado's full Biodata? Katherine Regalado is a Volleyball Player. She was born in Lima on March 11, 1998. She is 25 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Katherine Regalado |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 11-Mar-1998 |
| Age in 2024 | 25 |
| Birth Place | Lima |
| Country | Peru |
| Nationality | Peruvian |
| Height | 1.88 m |
| Weight | 66 KG |
| Profession | Volleyball Player |
Katherine Regalado Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Katherine Regalado? What is the income source of Katherine Regalado? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Katherine Regalado?As of 2024, the current net worth of Katherine Regalado is $1.5 Million.
Katherine Regalado Age, and Birthday Info 2024
Katherine Regalado's Birthday Countdown
Katherine Regalado's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Katherine Regalado? In this section, we will talk about Katherine Regalado's age, and birthday-related info. Katherine Regalado's actual age is 25, and birthday is on 11-Mar-1998. When is Katherine Regalado's next birthday? The next birthday of Katherine Regalado is on 11 March, 2024.
| Birthday | 11-Mar-1998 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Pisces |
| Next Birthday | 11 March, 2024 |
| Age in 2024 | 25 years |
| Place of Birth | Lima |
| Country of Birth | Peru |
Katherine Regalado's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Katherine Regalado? The physical condition of Katherine Regalado is good. How tall is Katherine Regalado? Want to know Katherine Regalado's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.88 m., and weight is 66.
- Katherine Regalado's Height: 1.88 m.
- Katherine Regalado's Weight: 66 Kilograms
In the below table, you will find the height of Katherine Regalado in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'2" |
|---|---|
| In Meters: 1.88 m. | |
| Weight | In Pound: 145.53 lbs |
| In KG: 66 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Katherine Regalado Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Katherine Regalado is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Katherine Regalado? In this section, we will talk about Katherine Regalado's personal life, life story. As you are curious to know about Katherine Regalado. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Katherine Regalado Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Katherine Regalado? In this table, we added the education information of Katherine Regalado. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Katherine Regalado. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Katherine Regalado
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Katherine Regalado.
- What is the Net Worth of Katherine Regalado?
The Net Worth of Katherine Regalado is $1.5 Million.
- What is the Height of Katherine Regalado?
The height of Katherine Regalado is 1.88.
- Where is the birthplace of Katherine Regalado?
The birthplace of Katherine Regalado is Lima.
- What is the Date of Birth of Katherine Regalado?
The birthday of Katherine Regalado is on 11-Mar-1998.
- Is Katherine Regalado Married?
The marital status of Katherine Regalado is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Katherine Regalado's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Katherine Regalado. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Katherine Regalado's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Katherine Regalado. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.