Jonquel Jones Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Jonquel Jones |
|---|---|
| Date of Birth | January 05, 1994 |
| Profession | Basketball Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Jonquel Jones is a Basketball Player who was born on January 05, 1994 in Bahamas. Want to more about her? In this article, we covered Jonquel Jones's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Jonquel Jones.
Table of Contents (Quick Links)
Jonquel Jones Biography
Do you wanna know Jonquel Jones's full Biodata? Jonquel Jones is a Basketball Player. She was born in Freeport on January 05, 1994. She is 30 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Jonquel Jones |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 5-Jan-1994 |
| Age in 2024 | 30 |
| Birth Place | Freeport |
| Country | Bahamas |
| Nationality | Bahamian |
| Height | 1.71 m |
| Weight | 86 KG |
| Profession | Basketball Player |
Jonquel Jones Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Jonquel Jones? What is the income source of Jonquel Jones? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Jonquel Jones?As of 2024, the current net worth of Jonquel Jones is $1.5 Million.
Jonquel Jones Age, and Birthday Info 2024
Jonquel Jones's Birthday Countdown
Jonquel Jones's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Jonquel Jones? In this section, we will talk about Jonquel Jones's age, and birthday-related info. Jonquel Jones's actual age is 30, and birthday is on 5-Jan-1994. When is Jonquel Jones's next birthday? The next birthday of Jonquel Jones is on 05 January, 2025.
| Birthday | 5-Jan-1994 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Capricorn |
| Next Birthday | 05 January, 2025 |
| Age in 2024 | 30 years |
| Place of Birth | Freeport |
| Country of Birth | Bahamas |
Jonquel Jones's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Jonquel Jones? The physical condition of Jonquel Jones is good. How tall is Jonquel Jones? Want to know Jonquel Jones's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.71 m., and weight is 86.
- Jonquel Jones's Height: 1.71 m.
- Jonquel Jones's Weight: 86 Kilograms
In the below table, you will find the height of Jonquel Jones in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'7" |
|---|---|
| In Meters: 1.71 m. | |
| Weight | In Pound: 189.63 lbs |
| In KG: 86 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Jonquel Jones Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Jonquel Jones is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Jonquel Jones? In this section, we will talk about Jonquel Jones's personal life, life story. As you are curious to know about Jonquel Jones. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Jonquel Jones Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Jonquel Jones? In this table, we added the education information of Jonquel Jones. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Jonquel Jones. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Jonquel Jones
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Jonquel Jones.
- What is the Net Worth of Jonquel Jones?
The Net Worth of Jonquel Jones is $1.5 Million.
- What is the Height of Jonquel Jones?
The height of Jonquel Jones is 1.71.
- Where is the birthplace of Jonquel Jones?
The birthplace of Jonquel Jones is Freeport.
- What is the Date of Birth of Jonquel Jones?
The birthday of Jonquel Jones is on 5-Jan-1994.
- Is Jonquel Jones Married?
The marital status of Jonquel Jones is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Jonquel Jones's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Jonquel Jones. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Jonquel Jones's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Jonquel Jones. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.