Heather Hardy Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Heather Hardy |
|---|---|
| Date of Birth | January 25, 1982 |
| Profession | Boxer |
| Net Worth | $1.5 Million |
Heather Hardy is a Boxer who was born on January 25, 1982 in United States. Want to more about her? In this article, we covered Heather Hardy's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Continue reading to discover who is Heather Hardy.
Table of Contents (Quick Links)
Heather Hardy Biography
Do you wanna know Heather Hardy's full Biodata? Heather Hardy is a Boxer. She was born in New York City on January 25, 1982. She is 41 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Heather Hardy |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Female |
| Date of Birth | 25-Jan-1982 |
| Age in 2024 | 41 |
| Birth Place | New York City |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.65 m |
| Weight | 55 KG |
| Profession | Boxer |
Heather Hardy Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Heather Hardy? What is the income source of Heather Hardy? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Heather Hardy?As of 2024, the current net worth of Heather Hardy is $1.5 Million.
Heather Hardy Age, and Birthday Info 2024
Heather Hardy's Birthday Countdown
Heather Hardy's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Heather Hardy? In this section, we will talk about Heather Hardy's age, and birthday-related info. Heather Hardy's actual age is 41, and birthday is on 25-Jan-1982. When is Heather Hardy's next birthday? The next birthday of Heather Hardy is on 25 January, 2024.
| Birthday | 25-Jan-1982 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Aquarius |
| Next Birthday | 25 January, 2024 |
| Age in 2024 | 41 years |
| Place of Birth | New York City |
| Country of Birth | United States |
Heather Hardy's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Heather Hardy? The physical condition of Heather Hardy is good. How tall is Heather Hardy? Want to know Heather Hardy's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.65 m., and weight is 55.
- Heather Hardy's Height: 1.65 m.
- Heather Hardy's Weight: 55 Kilograms
In the below table, you will find the height of Heather Hardy in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'5" |
|---|---|
| In Meters: 1.65 m. | |
| Weight | In Pound: 121.28 lbs |
| In KG: 55 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Heather Hardy Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Heather Hardy is married or unmarried? Who is the Boyfriend of Heather Hardy? In this section, we will talk about Heather Hardy's personal life, life story. As you are curious to know about Heather Hardy. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Heather Hardy Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Heather Hardy? In this table, we added the education information of Heather Hardy. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Heather Hardy. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Heather Hardy
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Heather Hardy.
- What is the Net Worth of Heather Hardy?
The Net Worth of Heather Hardy is $1.5 Million.
- What is the Height of Heather Hardy?
The height of Heather Hardy is 1.65.
- Where is the birthplace of Heather Hardy?
The birthplace of Heather Hardy is New York City.
- What is the Date of Birth of Heather Hardy?
The birthday of Heather Hardy is on 25-Jan-1982.
- Is Heather Hardy Married?
The marital status of Heather Hardy is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Heather Hardy's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Heather Hardy. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Heather Hardy's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Heather Hardy. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.