Derwin Gray Net Worth, Age, Height, Wife, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Derwin Gray |
|---|---|
| Date of Birth | May 10, 1995 |
| Profession | Pastor |
| Net Worth | $1.5 Million |
Derwin Gray is a Pastor. He was born in Washington on May 10, 1995. You might be interested to know more about Derwin Gray. So, in this article, we discussed all information about Derwin Gray's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. So let's get started...
Table of Contents (Quick Links)
Derwin Gray Biography
Do you wanna know Derwin Gray's full Biodata? Derwin Gray is a Pastor. He was born in Washington on May 10, 1995. He is 28 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Derwin Gray |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 10-May-1995 |
| Age in 2024 | 28 |
| Birth Place | Washington |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.96 m |
| Weight | 145 KG |
| Profession | Pastor |
Derwin Gray Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Derwin Gray? What is the income source of Derwin Gray? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Derwin Gray?As of 2024, the current net worth of Derwin Gray is $1.5 Million.
Derwin Gray Age, and Birthday Info 2024
Derwin Gray's Birthday Countdown
Derwin Gray's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Derwin Gray? In this section, we will talk about Derwin Gray's age, and birthday-related info. Derwin Gray's actual age is 28, and birthday is on 10-May-1995. When is Derwin Gray's next birthday? The next birthday of Derwin Gray is on 10 May, 2024.
| Birthday | 10-May-1995 |
|---|---|
| Name of the Day | Wednesday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Taurus |
| Next Birthday | 10 May, 2024 |
| Age in 2024 | 28 years |
| Place of Birth | Washington |
| Country of Birth | United States |
Derwin Gray's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Derwin Gray? The physical condition of Derwin Gray is good. How tall is Derwin Gray? Want to know Derwin Gray's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.96 m., and weight is 145.
- Derwin Gray's Height: 1.96 m.
- Derwin Gray's Weight: 145 Kilograms
In the below table, you will find the height of Derwin Gray in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'5" |
|---|---|
| In Meters: 1.96 m. | |
| Weight | In Pound: 319.73 lbs |
| In KG: 145 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Derwin Gray Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Derwin Gray is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Derwin Gray? In this section, we will talk about Derwin Gray's personal life, life story. As you are curious to know about Derwin Gray. We added the information below.
| Marital Status | Married |
|---|---|
| Spouse(s) | Vicki Ensign (m. 1992) |
| Marriage Date | |
| Children |
Derwin Gray Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Derwin Gray? In this table, we added the education information of Derwin Gray. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Derwin Gray. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Derwin Gray
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Derwin Gray.
- What is the Net Worth of Derwin Gray?
The Net Worth of Derwin Gray is $1.5 Million.
- What is the Height of Derwin Gray?
The height of Derwin Gray is 1.96.
- Where is the birthplace of Derwin Gray?
The birthplace of Derwin Gray is Washington.
- What is the Date of Birth of Derwin Gray?
The birthday of Derwin Gray is on 10-May-1995.
- Is Derwin Gray Married?
The marital status of Derwin Gray is: Married
Conclusion
So that's all we have about Derwin Gray's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Derwin Gray. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Derwin Gray's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Derwin Gray. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.