Craig McEwen Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Craig McEwen |
|---|---|
| Date of Birth | December 16, 1965 |
| Profession | Football Player |
| Net Worth | $1.5 Million |
Craig McEwen is a celebrated Football Player. He was born in Northport, United States on December 16, 1965. Want to more about him? In this article, we covered Craig McEwen's net worth, wiki, bio, career, height, weight, pics, family, affairs, car, salary, age, facts, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Craig McEwen.
Table of Contents (Quick Links)
Craig McEwen Biography
Do you wanna know Craig McEwen's full Biodata? Craig McEwen is a Football Player. He was born in Northport on December 16, 1965. He is 58 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Craig McEwen |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 16-Dec-1965 |
| Age in 2024 | 58 |
| Birth Place | Northport |
| Country | United States |
| Nationality | American |
| Height | 1.83 m |
| Weight | 99 KG |
| Profession | Football Player |
Craig McEwen Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Craig McEwen? What is the income source of Craig McEwen? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Craig McEwen?As of 2024, the current net worth of Craig McEwen is $1.5 Million.
Craig McEwen Age, and Birthday Info 2024
Craig McEwen's Birthday Countdown
Craig McEwen's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Craig McEwen? In this section, we will talk about Craig McEwen's age, and birthday-related info. Craig McEwen's actual age is 58, and birthday is on 16-Dec-1965. When is Craig McEwen's next birthday? The next birthday of Craig McEwen is on 16 December, 2024.
| Birthday | 16-Dec-1965 |
|---|---|
| Name of the Day | Thursday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Sagittarius |
| Next Birthday | 16 December, 2024 |
| Age in 2024 | 58 years |
| Place of Birth | Northport |
| Country of Birth | United States |
Craig McEwen's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Craig McEwen? The physical condition of Craig McEwen is good. How tall is Craig McEwen? Want to know Craig McEwen's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.83 m., and weight is 99.
- Craig McEwen's Height: 1.83 m.
- Craig McEwen's Weight: 99 Kilograms
In the below table, you will find the height of Craig McEwen in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 6'0" |
|---|---|
| In Meters: 1.83 m. | |
| Weight | In Pound: 218.3 lbs |
| In KG: 99 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Craig McEwen Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Craig McEwen is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Craig McEwen? In this section, we will talk about Craig McEwen's personal life, life story. As you are curious to know about Craig McEwen. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Craig McEwen Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Craig McEwen? In this table, we added the education information of Craig McEwen. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Craig McEwen. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Craig McEwen
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Craig McEwen.
- What is the Net Worth of Craig McEwen?
The Net Worth of Craig McEwen is $1.5 Million.
- What is the Height of Craig McEwen?
The height of Craig McEwen is 1.83.
- Where is the birthplace of Craig McEwen?
The birthplace of Craig McEwen is Northport.
- What is the Date of Birth of Craig McEwen?
The birthday of Craig McEwen is on 16-Dec-1965.
- Is Craig McEwen Married?
The marital status of Craig McEwen is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Craig McEwen's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Craig McEwen. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Craig McEwen's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Craig McEwen. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.