Chris Sandow Net Worth, Age, Height, Weight, Family, Wiki 2024
Mini Biography
| Name | Chris Sandow |
|---|---|
| Date of Birth | January 09, 1989 |
| Profession | Rugby league halfback |
| Net Worth | $1.5 Million |
Chris Sandow is a Rugby league halfback who was born on January 09, 1989 in Australia. You might be interested to know more about Chris Sandow. So, in this article, we discussed all information about Chris Sandow's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, pics, affairs, car, salary, age, and other details in 2024. Without future ado, let's learn more about Chris Sandow.
Table of Contents (Quick Links)
Chris Sandow Biography
Do you wanna know Chris Sandow's full Biodata? Chris Sandow is a Rugby league halfback. He was born in Kingaroy on January 09, 1989. He is 35 years old. Take a look at the following table for more information.
| Name | Chris Sandow |
|---|---|
| Nickname | - |
| Gender | Male |
| Date of Birth | 9-Jan-1989 |
| Age in 2024 | 35 |
| Birth Place | Kingaroy |
| Country | Australia |
| Nationality | Australian |
| Height | 1.73 m |
| Weight | 88 KG |
| Profession | Rugby league halfback |
Chris Sandow Net Worth, and Salary 2024
What is the Networth of Chris Sandow? What is the income source of Chris Sandow? We all know that is it almost impossible to say someone's total asset, and how much he or she earns every month. According to the various source, there is an approximate asset that is net worth or net wealth. So what is the networth of Chris Sandow?As of 2024, the current net worth of Chris Sandow is $1.5 Million.
Chris Sandow Age, and Birthday Info 2024
Chris Sandow's Birthday Countdown
Chris Sandow's birthday 🎂 🎉 is in...
- days
- Hours
- Minutes
- Seconds
How old is Chris Sandow? In this section, we will talk about Chris Sandow's age, and birthday-related info. Chris Sandow's actual age is 35, and birthday is on 9-Jan-1989. When is Chris Sandow's next birthday? The next birthday of Chris Sandow is on 09 January, 2025.
| Birthday | 9-Jan-1989 |
|---|---|
| Name of the Day | Monday |
| Zodiac Sign (Horoscope) | Capricorn |
| Next Birthday | 09 January, 2025 |
| Age in 2024 | 35 years |
| Place of Birth | Kingaroy |
| Country of Birth | Australia |
Chris Sandow's Height, Weight, and Physical Condition
What is the physical condition of Chris Sandow? The physical condition of Chris Sandow is good. How tall is Chris Sandow? Want to know Chris Sandow's Height Weight in Feet-Inch or Meter-Centimeter? In this section, we discussed height-weight along with eyes and hair colors. height is 1.73 m., and weight is 88.
- Chris Sandow's Height: 1.73 m.
- Chris Sandow's Weight: 88 Kilograms
In the below table, you will find the height of Chris Sandow in Meter, Centimeter, and Feet Inche, & the weight in KG and Pound.
| Height | In Feet Inches: 5'8" |
|---|---|
| In Meters: 1.73 m. | |
| Weight | In Pound: 194.04 lbs |
| In KG: 88 Kilograms | |
| Eye Color | - |
| Hair Color | - |
Chris Sandow Girlfriend and Marital Status
Do you want to know whether Chris Sandow is married or unmarried? Who is the Girlfriend of Chris Sandow? In this section, we will talk about Chris Sandow's personal life, life story. As you are curious to know about Chris Sandow. We added the information below.
| Marital Status | Yet to be updated |
|---|
Chris Sandow Educational Qualifications
Do you want to know what is the educational qualifications of Chris Sandow? In this table, we added the education information of Chris Sandow. As we do not have all data currently, we keep some fields blank which we will update soon.
| School | Yet to update |
| College | Yet to update |
| University | Yet to update |
Visit the official Facebook, Instagram, Twitter, Wikipedia, and YouTube accounts of Chris Sandow. For those who do not have an account on a certain platform, we added the official website link of the platform.
FAQs about Chris Sandow
Some FAQs (Frequently Asked Questions) about Chris Sandow.
- What is the Net Worth of Chris Sandow?
The Net Worth of Chris Sandow is $1.5 Million.
- What is the Height of Chris Sandow?
The height of Chris Sandow is 1.73.
- Where is the birthplace of Chris Sandow?
The birthplace of Chris Sandow is Kingaroy.
- What is the Date of Birth of Chris Sandow?
The birthday of Chris Sandow is on 9-Jan-1989.
- Is Chris Sandow Married?
The marital status of Chris Sandow is: Yet to be updated
Conclusion
So that's all we have about Chris Sandow's net worth, bio, wiki, biography, height, weight, awards, facts, siblings, awards, and other information. We hope you get the information about Chris Sandow. Share your thoughts in the comment section.
Disclaimer
The info about Chris Sandow's net worth, wiki, bio, career, height, weight, family, affairs, car, salary, age, and other details are based on Wikipedia, IMDb,Forbes, Instagram, and Facebook of Chris Sandow. There may have wrong or outdated info, if you find so, please let us know by leaving a comment below.